Morwa biała

10,00 zł
Brutto
Pyszne i zdrowe owoce. Powinny znaleźć się w każdym ogrodzie.
Ilość

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)

Morwa biała (Morus alba)

Drzewo morwy białej tworzy rozłożystą, kulistą i gęstą koronę. Dorasta do 10-15 m wysokości. Kora drzewa jest sękata, szarozielona lub brunatnoczerwona. Roślina posiada przewody mleczne, w których znajduje się sok mleczny. Kwiaty morwy białej pojawiają się w maju lub w czerwcu. Morwa biała jest dość łatwa w uprawie. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Lubi miejsca zaciszne. Gleba powinna być wilgotna, przewiewna, piaszczysta lub gliniasta, nawet nie bardzo żyzna. Najlepszy odczyn gleby dla morwy białej to obojętny. Roślina jest odporna na suszę oraz na zanieczyszczenia powietrza.

Morwa biała jest często stosowana jako roślina ozdobna do parków i ogrodów. Idealnie sprawdza się w żywopłotach, dobrze wygląda posadzona w pobliżu skalniaków lub wrzosowisk.

Morwa wykorzystywana jest także w gastronomii: z owoców można przygotowywać: nalewki, dżemy, kompoty, a z liści przygotowuje się napar do picia (liście morwy działają stabilizująco na poziom cukru we krwi, są bogate w witaminę A i C).

Drzewo nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Warto co roku wzbogacić go na wiosnę nawozem wieloskładnikowym. Pozwoli to łatwiej zawiązać kwiaty, co za tym idzie plon owoców będzie większy. Roślina jest rzadko atakowana przez szkodniki i choroby, co zwiększa jej popularność. Ze względu na to, że morwa tworzy liczne odrosty korzeniowe, może się nadmiernie rozrastać (warto regularnie przycinać odrosty - zabieg ten roślina znosi bardzo dobrze). Jeżeli stosujemy ją na żywopłot, to drobne pędy tniemy na wiosnę, a grube gałęzie jesienią, po zebraniu owoców.

Oferujemy małe, 2 letnie drzewka, w pojemnikach P10.

74 Przedmioty

Specyficzne kody