Persymona KAKI

55,00 zł
Brutto

Persymona (Diospyros L.)

zwana także hurmą lub małym kaki, jest to roślina ciepłolubna ale dość dobrze zimująca w naszym klimacie, należy traktować jak brzoskwinię.

Owoce są bardzo słodkie i soczyste, miękkie, w rozmiarze do 4cm.

Oferuję małe sadzonki jednoroczne, około 70cm wysokości. Wysyłam z korzeniem zabezpieczonym w mokrych trocinach.

Persymony dzielą się na żeńskie i męskie. Owocują tylko żeńskie. Nie jesteśmy w stanie ich rozróżnić, wysyłamy losowo. Okazy żeńskie owocują bez zapylacza.

Wysyłkę rozpoczynamy po naturalnym opadnięciu liści czyli, około w połowie października.

Ilość

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)

Persymona wirginijska (Diospyros wirginiana)

zwana także Hurmą lub Małym Kaki.

Jest to gatunek najbardziej odporny na mróz i przymrozki dlatego z powodzeniem można je uprawiać w naszym klimacie. Wymagają długiego sezonu wegetacyjnego dlatego dojrzewają dość późno w jesieni. Owoce są mniejsze niż te w sklepach, maja około 4cm średnicy, są wielkości małych mandarynek. Bardzo słodkie w smaku, miękkie, pod warunkiem, że pozwoli im się dobrze dojrzeć, zbiór po opadnięciu jesiennych liści.

Drzewko najlepiej posadzić pod okapem większych drzew, tak by rosło częściowo w półcieniu, najlepsze stanowisko jest pomiędzy budynkami, tak by drzewko było oświetlone przez wschodzące słońce.

Oferujemy drzewka 4 letnie, o wysokości około 80cm, zdjęcia były zrobione rok temu, w najbliższych dniach dam aktualne zdjęcia. Są to siewki wyhodowane z nasion, nie odmiany.

Persymony mają palowy, nierozgałęziony system korzeniowy, który wydaje się bardzo skąpy, ale taki ma być. Nie lubi przesadzania, dlatego bardzo długo adaptuje się w nowym miejscu, najpierw długo odbudowuje system korzeniowy, a dopiero później wypuszcza liście. Dlatego na wiosnę musimy być cierpliwi i czekać nawet do końca czerwca na pierwsze liście. W kolejne lata drzewko powinno wypuszczać liście pod koniec maja.

Drzewka są nierozgałęzione - pojedynczy pęd z pojedynczym korzeniem.

WYSYŁAMY PO OPADNIĘCIU JESIENNYCH LIŚCI - DRUGA POŁOWA PAŹDZIERNIKA

Paczka idzie 24 godziny, ale gdy mamy dużo zamówień to wykopanie i spakowanie może zająć nawet do 7 dni. Drzewka są zabezpieczone w mokrych trocinach.

100 Przedmioty

Specyficzne kody