Szkółka drzew owocowych

Zdrowe i smaczne przekąski wzbogacają dietę w niezbędne witaminy. Dostępne u nas drzewka owocowe to najlepszy sposób na zapewnienie sobie łatwego dostępu do świeżych smakołyków. Okazy z własnego ogrodu smakują znacznie lepiej od tych zakupionych w sklepie. Naszym klientom proponujemy rzadziej spotykane odmiany, aby urozmaicić owocową dietę niecodziennymi smakami.

Nasza oferta drzewek to zbiór gatunków z całego świata. Wiele z nich fantastycznie sprawdza się jako dekoracja ogrodu. Kolorowe kwiatostany w przypadku niektórych gatunków pojawiają się już wczesną wiosną.

Wśród naszych drzewek na szczególną uwagę zasługuje Dereń Jadalny. Początkowo cierpki smak, z czasem zastępuje czysta słodycz – owoce Derenia Jadalnego można spożywać w wersji surowej, prosto z krzaczka lub przetworzonej. Inny rodzaj zdrowej przekąski gwarantuje Morwa Biała. Praktycznie wszystkie części rośliny wyróżniają się ciekawymi właściwościami. Szczególne zastosowanie mają liście Morwy Białej, wykorzystywane do przygotowywania słodkiego naparu, który jest cennym źródłem witamin. Uwagę wielu przykuwają również intensywnie czerwone kwiaty Pigwowca Japońskiego. Roślina ta pełni jednak nie tylko funkcje dekoracyjne, ale wykorzystywana jest także w gastronomi. Osoby, które zdecydują się na Pigwowiec Japoński w swoim ogródku, jesienią będą mogły przygotowywać aromatyczne nalewki oraz dżemy.

Dereń Jadalny, Morwa Biała oraz Pigwowiec Japoński to nie jedyne ciekawe propozycje w naszej ofercie. Zwolennicy zarówno słodkich, jak i nieco kwaśniejszych smaków z pewnością znajdą u nas coś dla siebie.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz